درباره ما

شرکت کارگزاری سیمابگون (سهامی خاص)

تاریخچه فعالیت شرکت:
شرکت کارگزاری سیماب گون ( سهامی خاص ) در تاریخ 15/11/1378 تحت شماره 159194 در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است. مرکز اصلی شرکت در تهران خیابان آپادانا - جنب شهرداری - پلاک 35- طبقه 4 می باشد.

مهم ترین فعالیت های شرکت مطابق اساسنامه به شرح زیر است:

الف- خدمات کارگزاری، کارگزار / معامله گری و بازارگردانی
ب- خدمات مالی و مشاوره ای در زمینه اوراق بهادار و کالا
ج- سرمایه گذاری و مدیریت ریسک

فعالیت های جاری:

- شرکت پس از انجام مراحل ثبت و تاسیس، از اردیبهشت ماه 1379 فعالیت خرید و فروش و معاملات در بورس اوراق بهادار تهران را شروع نموده است.
- در شهریور سال 1382 و همزمان با تاسیس و راه اندازی بورس فلزات به عنوان عضو مؤسس بورس، مجوز معاملات را دریافت نموده و به خرید و فروش فلزات از جمله محصولات شرکتهای ذوب آهن اصفهان ، فولاد مبارکه، ملی مس ایران، آلومینیم ایران ... پرداخته است. به گونه ای که در سالهای اخیر شرکت به کسب رتبه های اول تا سوم در خرید محصولات شرکت ذوب آهن اصفهان نائل گردیده است.
- با تغییر سازمان بورس و اوراق بهادار تهران، به موجب قانون بازار سرمایه مصوب 1384 و تشکیل سازمان بورس و اوراق بهادار تهران و انفکاک و استقلال شرکت های بورس اوراق بهادار تهران (سهامی عام) و شرکت بورس کالای ایران (سهامی عام)، شرکت فعالیت های خود را در قالب تشکیلات جدید آغاز و از بهمن ماه 1386 با شروع معاملات محصولات پتروشیمی و پس از آن محصولات شیمیایی در بورس کالا، به انجام معاملات مربوطه روی آورده است.
- همزمان با آغاز معاملات آتی در بورس کالای ایران (ابتدای تیر ماه 1387)، شرکت به خرید و فروش اوراق آتی شمش یک اونسی طلا پرداخته و اخیرا به معاملات آتی سکه طلا نیز مبادرت می ورزد.
- با اخذ مجوز فعالیت در خردادماه 1369، شرکت در حال حاضر در بازار otc نیز فعال گردیده است.

سرمایه شرکت:

- آخرین سرمایه ثبت و پرداخت شده شرکت مبلغ 105.000.000.000 ریال منقسم به 105.000.000سهم بانام 1،000 ریالی میباشد.

مدیریت شرکت در حال حاضر ترکیب مدیر عامل و هیئت مدیره به شرح زیر می باشد:

نام و نام خانوادگی
سمت
تحصیلات
 داود معمارزاده
مدیر عامل
کارشناسی ارشد مدیریت
مه زاد تاشک
هیئت مدیره
کارشناسی حسابداری
رضا صیفوری
هیئت مدیره
کارشناسی ارشد اقتصاد

مجوزهای شرکت:

نام مجوز
تاریخ مجوز
معاملات اوراق بهادار در بورس
1387/10/01
معاملات فرابورس
1389/03/03
معاملات فرابورس
1389/03/03
معاملات برخط
1389/10/19
معاملات محصولات سیمان
1393/02/21
معاملات محصولات پتروشیمی
1392/11/19
معاملات محصولات فلزی
1388/06/01
معاملات سپرده کالایی
1395/06/10
معاملات سلف موازی
1395/02/29
مشاورپذیرش
1392/12/24

گواهینامه ایزو:شرکت دارای گواهینامه ایزو 
5S , Iso 9001: 2008, iso10002: 2004
از شرکت
TUV INTERCERT  میباشد.

مراحل خرید و فروش در بورس کالا:

خرید و فروش کالا های پذیرفته شده در بورس کالا ی ایران، طی مراحل زیر انجام می گیرد:
1- مراجعه مشتری به کارگزاری و ارائه مدارک مورد نیار برای دریافت کد مشتری به شرح زیر:

شخص حقیقی: شناسنامه و کارت ملی 
شخص حقوقی: روزنامه رسمی با آخرین تغییرات

2- تکمیل فرم ثبت سفارش نزد کارگزاری ، و ارائه پیشنهاد قیمت برای خرید یا فروش کالا 
توجه : سفارش قیمت می تواند به سه روش انجام گیرد:
الف: قیمت بازار: سفارشی که خریدار یا فروشنده تعیین قیمت را به کارگزاری واگذار می کند.
ب: قیمت محدود: سفارشی که خریدار یا فروشنده حداقل یا حداکثر قیمت معامله را مشخص می کند.
ج: قیمت مقطوع: سفارشی که خریدار یا فروشنده قیمت معینی را برای انجام معامله مشخص می کند.

3- واریز حداقل سپرده مورد نیاز معامله به حساب کارگزاری نزد اتاق پایاپای (در حال حاضر طبق دستورالعمل ثبت سفارش مصوب بورس، این مبلغ برای کالاهای داخلی 10% و برای کالاهای صادراتی 5% ارزش معامله می باشد.)


4- انتقال سفارش مشتری به تالار معاملات توسط کارگزاری (معاملات به روش حراج حضوری در تالار معاملات بورس کالا انجام می شود و چنانچه میزان تقاضا بیش از عرضه باشد بر روی قیمت کالا رقابت شده و به بالاترین پیشنهاد قیمت معامله می شود.) 
توجه: کارمزد معاملات برای خرید کالا 8/2 در هزار و برای فروش کالا 3 در هزار می باشد.( 5/1 % مالیات بر ارزش افزوده و 5/1% عوارض شهرداری ها و دهداری ها به این مبلغ افزوده می شود.)


5- اگر معامله انجام شده به صورت قرارداد نقدی یا سلف باشد، خریدار موظف است حداکثر ظرف 48 ساعت، باقیمانده وجه معامله را با احتساب سپرده اولیه به حساب کارگزاری نزد اتاق پایاپای واریز نماید. ( این حساب توسط کارگزاری اعلام می گردد.) 
توجه : در صورت تاخیر در واریز وجه روزانه 25/0 درصد و حداکثر تا 10 روز معامله کان لم یکن می گردد.


6- پس از واریز وجه و انجام تسویه قرارداد ، مشخصات خریدار توسط کارگزار به فروشنده اعلام می گردد تا مراحل تحویل انجام پذیرد. 
لازم به ذکر است که جهت خرید و فروش در بورس کالا علاوه بر "دفتر مرکزی شعبه بورس کالا " و " دفتر بورس کالا در اصفهان" به هر یک از "دفترهای شرکت کارگزاری سیمابگون" نیز می توان مراجعه نمود.

کالای قابل معامله در رینگ فرآورده های نفت و مشتقات پتروشیمی:

گروه قیر: انواع قیر شامل ؛ قیر 70/60 ، قیر 100/85، قیر 50/40، قیر 250 MC و قیرامولسیون
گروه مواد شیمیایی: منواتیلن گلیکول، دی اتیلن گلیکول، تری اتیلن گلیکول، اسید سولفوریک، منومر وینیل استات، ایزو بوتانول، دواتیل هگزانول، اکسوالکل ها ، اتانول آمین ، سود کاستیک، الکیل بنزن خطی (LAB)، پارازایلین، اورتوزایلین، متانول، بنزن، کربنات سدیم ، اسید کلریدریک، اسید نیتریک ، برش سنگین نفتالین دار (CFO)، اکریو نیتریل بوتادین استایرین (ABS)، گ.گرد گرانوله و ...
گروه پلیمر: انواع پلی اتیلن، پلی پروپیلن، استایرن بوتادین رابر (SBR )، پلی وینیل کلراید PVC))، پلی استایرن، پلی بوتادین رابر و ...
گروه اکستراکت: انواع اکستراکت به صورت فله و بشکه
گروه روغن: انواع روغن پایه ، اسلاگ واکس و پارافین واکس
گروه نفتا: نفتای سنگین، نفتای سبک
گروه دوده: انواع دوده صنعتی
گروه گوگرد: گوگرد

کالاهای قابل معامله در رینگ محصولات فلزی و معدنی:

گروه فولاد: انواع مقاطع طولی (تیرآهن ، میلگرد و مفتول) وتخت (ورق گالوانیزه، ورق سرد و ورق گرم)، شمش (اسلب ، بیلت و بلوم) و قراضه
گروه آلومینیوم: انواع شمش، اسلب، مفتول، تی بار و بیلت
گروه مس: انواع کاتد، اسلب ، مفتول ، بیلت، سرباره ها و اکسید مس
گروه روی: انواع شمش روی
گروه طلا: شمش طلا
گروه مواد معدنی: انواع سولفور مولیبدن، کنسانتره فلزات گران بها و کک متالوژی

اوراق آتی:

مقدمه
با راه اندازی بورس معاملات آتي از ابتدای تيرماه يكهزار سيصد و هشتاد و هفت در بورس كالاي ايران، شركت كارگزاري سيماب گون بعنوان يكي از اعضا. مؤ سس بورس كالا؛ بااخذ مدارج علمي لازم، درجرگه اولين فعالان انجام معاملات آتي قرار گرفته است.
بطورکلی؛ درصد بسيارعمده ايي از معاملات بورس ها ی جهان به قراردادهاي آتي وسايرابزارهاي مشتقه اختصاص داردكه از مهمترين بورس هاي معاملات آتي مي توان به بورس شيكاگو، بورس قراردادهاي آتي لندن، بورس يوركس، بورس آتي مالي توكيو، بورس بين المللي سنگاپور، بورس آتي سيدني و... اشاره كرد. كالاهاي مهم مورد معامله دراين بازارها نیز محصولات كشاورزي، فلزات، نفت، ارز، شاخص سهام و... مي باشند.
 

تعريف قرارداد آتي 
قراردادی است که فروشنده براساس آن متعهد می شود درسررسید معین، مقدار معینی ازکالای مشخص را به قیمتی که الان تعیین می کنند، بفروشد و در مقابل طرف دیگر متعهد می شود آن کالا را با آن مشخصات خریداری کند.
مشتری متقاضی انجام معامله آتی از زمان اولین روز معاملاتی تا زمان سررسید قرارداد می تواند از طریق کارگزار خود و با پرداخت درصد بسیارکمی از وجه کالا، با اتخاذ موقعیت های خرید یا فروش وارد بازار شده و در هرلحظه با بهره گیری از قیمت های متغیر قرارداد ازآن خارج شود.
برای جلوگیری از امتناع طرفین از اجرای قرارداد، هر یک مبلغی را بعنوان وجه تضمین نزد اتاق پایاپای قرارداده و متناسب با تغییرات قیمت آتی، آن را تعدیل می نمایند.
اتاق پایاپای بورس نیز عمل تسویه حساب روزانه را برای طرفین انجام می دهد و مابه التفاوت قیمت تسویه آن روز با قیمتی که مشتری معامله نموده را به حساب وی واریز یا از آن برداشت می نماید که این امر ممکن است برای سرمایه گذار با سود یا زیان همراه باشد .


فعالان بازار معاملات آتی 
فعالان اصلی معاملات آتی در دو گروه پوشش دهندگان ریسک و سرمایه گذاران جای می گیرند که گروه اول تولید کنندگان و مصرف کنندگان کالا می باشند که با اتخاذ موقعیت معاملاتی آتی برخلاف جریان بازار نقدی، بدنبال مصون سازی خود در برابر تغییرات قیمت نقدی کالاهستند؛ بطوریکه سود یک بازار، زیان بازار دیگررا جبران سازد.
گروه دوم با پیش بینی های مشخص و تحلیل های دقیق روند قیمتی کالا، به منظور بهره گیری از نوسانات قیمت در بازار آتی و کسب سود ناشی از تغییرات قیمت وارد بازار می گردند.


مزایای استفاده از قراردادهای آتی 
علاوه بر امکان پوشش ریسک توسط دارندگان و مصرف کنندگان کالا از طریق معاملات آتی، این قرارداد ها دارای مزایای ذیل نیز می باشند:
- اهرم مالی
امکان معامله با یک سپرده اولیه اندک (معمولا" 10% مبلغ قرارداد) و بهره گیری از فرصت کسب سود بالا با پذیرش ریسک مربوطه.

 
- هزینه اندک معاملات 
هزینه معاملات آتی بسیار کمتر از هزینه معاملات درسایر بازارهاست بطوریکه در حال حاضر هزینه معامله هر قرارداد حاوی ده سکه طلا، مبلغ 20.000ریال (10.000 ریال کارمزد کارگزار و 10.000ریال کارمزد بورس) می باشد.


- استاندارد بودن قراردادها 
کلیه قراردادهای آتی دارای استانداردهای تعیین شده ازطرف بورس بوده و محصولات نیز از نظرکمیت و کیفیت دارای استاندارد مشخص می باشند.

 
- تضمین معاملات توسط اتاق پایاپای 
اتاق پایاپای دارای نقش محوری درمعاملات آتی است به گونه ایی که کلیه قراردادهای معامله شده و نیز دریافت و پرداخت وجه قراردادها را تضمین نموده و ریسک طرف مقابل را در هرمعامله حذف می نماید.


- امکان فروش استقراضی 
برای فروش قراردادآتی نیاز به مالک بودن کالا یا دارایی نیست بلکه می توان ابتدا موقعیت فروش اتخاذ نمود سپس درزمان مطلوب با خرید قرارداد، موقعیت خود را بست.
 

فرایند انجام معاملات آتی

فرایند انجام معاملات آتی دربورس کالای ایران به شرح ذیل می باشد:

- مراجعه مشتری به کارگزار مجاز در معاملات آتی و ارایه کپی شناسنامه و کپی کارت ملی و تکمیل فرم دریافت کد معاملاتی
- معرفی مشتری از طرف کارگزار به بانک سامان جهت افتتاح حساب در اختیار اتاق پایاپای بنام مشتری
- افتتاح حساب و واریز درصد معینی از قیمت پایه قرارداد جهت معامله هر قرارداد آتی
- تكميل درخواست اتخاذ موقعیت خريد يا فروش نزد كارگزار
- اتخاذ موقعیت های معاملاتی مختلف در هر روز کاری بوسیله کارگزار
که انجام معاملات بر اساس مکانیزم عرضه و تقاضا و از طریق کد اختصاص یافته به هر مشتری توسط اتاق پایاپای، صورت می پذیرد .
برای مثال؛ اگر هم اکنون هر قرارداد آتی سکه طلا حاوی ده سکه به تحویل دو ماه آینده قابل معامله باشد ؛ مشتری می تواند با واریز 10% قیمت پایه قرارداد (تقریبا" معادل 2.000.000 ریال) به حساب دراختیارخود، وارد موقعیت خرید یا فروش یک قرارداد شود که تا یک هفته قبل از زمان سررسید می تواند با انجام معامله در هر لحظه موقعیت خود را تغییر دهد و یا با انجام معامله معکوس موقعیت خود رابسته و از قرارداد خارج شود.
چنانچه فرد در پایان هرروز کاری دارای موقعیت تعهدی باز باشد؛ اتاق پایاپای مابه التفاوت قیمت تسویه حاصل از معاملات آن روز با قیمت تسویه روز قبل را بسته به اینکه فرد دارای موقعیت باز خرید یا فروش باشد، به حساب وی واریز یا ازآن برداشت می کند.
(بعنوان نمونه؛ اگر قیمت تسویه امروز کمتر از روز قبل شود، مابه التفاوت از حساب فردی که دارای موقعیت خرید است، کسر و به حساب فرد دارای موقعیت فروش اضافه می گردد).
حال اگر در اثر این تعدیلات؛ مانده حساب از حداقل سپرده مجاز کمتر گردد، مشتری بایستی نسبت به افزایش موجودی خود اقدام نماید. همچنین در صورتیکه مشتری دارای مانده مازاد باشد، تنها با مجوز اتاق پایاپای قادر به برداشت از حساب خود خواهد بود.
علاوه بر این؛ لازم به ذکراست که قراردادهای آتی ازیک هفته مانده به سررسید وارد دوره تحویل کالا می شوند که چنانچه فرد طی این دوره دارای موقعیت تعهدی خرید باشد بایستی در مهلت مقرر وجه باقیمانده قرارداد را طی دو بخش 25 و 75 درصدی پرداخت و کالا را از فرد دارای موقعیت تعهدی فروش دریافت نماید. در صورتیکه هر یک از طرفین در موعد مقرر نسبت به طی فرایند نحویل و انجام تعهدات مربوطه اقدام ننماید، قراردادآتی براساس قیمت تسویه آن روز، توسط
 اتاق پایاپای تسویه نقدی گردیده و نامبرده مشمول جریمه های مقرر در قرار داد آتی خواهد شد.
 شرکت کارگزاری سیمابگون جهت تحقق رسالت خود در خدمت رسانی به فعالان بازار سرمایه  اقدام به تأسیس شعب متعدد در نقاط مختلف نموده است. جهت اطلاعات بیشتر در خصوص شعب به بخش تماس با ما مراجعه نمایید.

خدمات ارائه شده
نام مسئول
شعبه
تالار
آقای بهزاد طهمورثی
تالار اصلی
معاملات اوراق بهادار
آقای حسن عیوض محمدلو
اتاق معاملات اپادانا
معاملات اوراق بهادار
آقای رضا صیفوری
اتاق معاملات آپادانا
معاملات اوراق بهادار
خانم عاطفه غفاری سرائی
اتاق معاملات آپادانا
معاملات اوراق بهادار
آقای وحید ابری سرنسری
اتاق معاملات آپادانا
معاملات اوراق بهادار
خانم سارا فروزنده کیا
اتاق معاملات آپادانا
معاملات اوراق بهادار
خانم سحر سلملیان
تالار اختصاصی آپادانا
معاملات اوراق بهادار
آقای محمد سلیمانی سروستانی
تالار اختصاصی آپادانا
معاملات بورس کالا و سلف موازی
خانم مارال حاج حسینی
دفتر جمهوری
معاملات سپرده کالایی
خانم مارال حاج حسینی
دفتر جمهوری
معاملات آنلاین
خانم یاسمن غنی
آپادانا
معاملات اینترنتی
خانم مبینا مطیع الحق
آپادانا

شماره حساب های شرکت کارگزاری:

نام بانک
نوع حساب
شعبه
کد شعبه
شماره  حساب
شماره شبا
ملی
جاری
بورس اوراق بهادار
695
0105639913000
 IR920170000000105639913000
سامان
جاری
سی تیر
849
1-50440-40-849
IR610560084904000050440001

شماره کارت های شرکت کارگزاری:

نام بانک
شماره کارت
بانک ملی
6037-9911-9953-1405
بانک سامان
6219-8610-0192-0254

تماس با ما